cs / en


Registration

The capacity of the individual race has been filled for now! Registration is open to substitutes.

After filling the form bellow, you will receive a quick automatic response and as soon as there is a space freed, we will let you know by an e-mail. The list on this site is updated every couple of days. 

Any questions please send to jana@sambar.cz or drop us a message on Instagram or Facebook.

REGISTRATION of SUBSTITUTES:

Tričko / T-Shirt

Registered 2022

Registered competitors:

 

Name

Team

Country

1 Vojta Kraydl SAMBAR.cz CZE
2 Týna Rudková SAMBAR.cz CZE
3 Ondřej Jirásek  Sambar.cz CZE
4 Pavel Kopáček Sambar.cz CZE
5 Jan Štilip Hovnolezci CZE
6 Roman Krtek Hóta   CZE
7 Marcin Lis CLIMBING SERVICE POL
8 WALDEMAR KACPROWICZ CLIMBING SERVICE POL
9 ANDRZEJ KWIATKOWSKI CLIMBING SERVICE POL
10 SZYMON SZYMCZAK CLIMBING SERVICE POL
11 EMIL STĘPIEŃ CLIMBING SERVICE POL
12 PAWEŁ JAROWICZ CLIMBING SERVICE POL
13 CHRISTIAN STRZELCZYK CLIMBING SERVICE POL
14 OSKAR RUDKA CLIMBING SERVICE POL
15 Jan Fox Kessler Wodoto GER
16 Lion Witte Wodoto GER
17 AJ Armandt Wodoto GER
18 Bastian Mack Wodoto GER
19 Konrad Bednarczuk RATBOC POL
20 Damian Węglarz RATBOC POL
21 Antonina Poturalska    POL
22 Wojciech Izdebski RATBOC POL
23 Bartosz Baran  RATBOC POL
24 Rafal Tuzimek  RATBOC POL
25 Marcin Kaccprzak RADOM POL
26 Radoslaw Michalak LIBRE SOU POL
27 Kamil Kacprzak  RADOM POL
28 Pawel Kamionka Nest Pro  POL
29 Kamil Szymczak Ropebrothers POL
30 Kovács Gergő Hexa training center HUN
31 Kovács Vince Hexa training center HUN
32 Berényi Imre Hexa training center HUN
33 Berki Bence Hexa training center 2 HUN
34 Biriszló Balázs Hexa training center 2 HUN
35 Kardos András Hexa training center 2 HUN
36 Alexandru Kantor Solo Training ROM
37 Andrzej Rudkowski L3x3 POL
38 Levente Czurkó Alpindustry HUN
39 London Fire Brigade London Fire Brigade GBR
40   London Fire Brigade GBR
41   London Fire Brigade GBR
42   London Fire Brigade GBR
43   London Fire Brigade GBR
44   London Fire Brigade GBR
45 Paweł Staszko Ventum POL
46 Marcin Sawicki Ventum POL
47 Arpad Szraga Tordas HUN
48 Agnieszka Poskuta  Częstochowa POL
49 Jakub Zięba  SHIBARI MONKS POL
50 Łukasz Bylica  SHIBARI MONKS POL
51 Maciek Stępniak  SHIBARI MONKS POL
52 Piotr Zajac   POL
53 Ottilia Pfeil   ROM
54 Łukasz Łabędź GO ROPES POL
55 Mateusz Orzoł GO ROPES POL
56 Anna Pielaszkiewicz  GO ROPES POL
57 Radek Suszek GO ROPES POL
58 Marcin Kłosek GO ROPES POL
59 Andrzej Sienkiewicz GO ROPES POL
60 Michał Skorupski GO ROPES POL
61 Andrey Dubovik GO ROPES POL
62 Saskia Roosen Yes ma’am   
63 Michael Dixon  Belay ropes GBR
64 Sori COULIBALY  Me myself and I FRA
65 Lubos Kolář Kutná Hora zdravotní záchranář  CZE
66 Rafal Klimczak ABSEIL POL
67 Michał Żełubowski MYROPES POL
68 Kamil Lorenc MYROPES POL
69 Andrej Andy Kratochvil VERTICAL INDUSTRIAL a.s. Bratislava SVK
70 Maciej Jusięga MYROPES POL
71 Kamil Szremski MYROPES POL
72 Sebastian Dudek 45+ POL
73 Olivér Kovács  Alpindustry HUN
74 Klára Kašparová Sambar.cz CZE
75 Michał Galek   POL
76 Keffel Philipp   GER
77 Petr Ledvina ROPEHALL.cz CZE
78 Tamás Vladár Piliscsaba HUN
79 Paweł Tomala Jelenia Góra POL
80 Pavel Kubálek Praha CZE
81 Henneken Nils  Rope Shepherds  GER
82 Norbert Papp Budapest HUN
83 Mike Belay ropes GBR
84 James Hollingsworth  White Dragon Access GBR
85 JRS 1 Koper SVN
86 JRS 2 Koper SVN
87 JRS 3 Koper SVN
88 JRS 4 Koper SVN
89 JRS 5 Koper SVN
90 JRS 6 Koper SVN
91 Alexander Schäfer Ropeshepherds GER
92 Jiří Hrabě Alpin industry  CZK
93 Égető Szilárd  Fire Brigade Hungary  HUN
94 Kormos László  Fire Brigade Hungary  HUN
95 Balogh András  Fire Brigade Hungary  HUN
96 Feodor Gurvits 3DWS FIN
97 Aleksandr Egorov 3DWS MDA
98 Janis Bisters 3DWS LAT
99 Roman Kalenda 3DWS LAT
100 Aleksandr Borisoglebski 3DWS LAT
101 Václav Drahuský Pchery-theodor CZE
102 Windfuhr björn Berliner feuerwehr GER
103 Dávid Vozar Budapest HUN
104 Gergely Gajdos Budapest HUN
105 Mihály Toth Budapest HUN
106 Spicky Dendorfer-Buhr Rookie GER
107 Ondrej Vitko OREexpert CZE
108 Richárd Nagy Budapest HUN
109 Dióssy Anna   HUN
110 Patryk Bałwas  Junkie Monkey POL
111 Dominika Kuprianowicz Black Ladies POL
112 Hanna Andrysiak Black Ladies POL
113 Karolina Nowak Black Ladies POL
114 Jakub Kurfiřt Liberec CZE
115 Daniel Štěpán   CZE

Registered teams:

1 SAMBAR Vojta Kraydl Jan Štilip Roman Hóta
2 SAMBAR Týna Rudková Ondra Jirásek Pavel Kpáček
3 Belay Rope Access Mike Dixon Myles Colbert James Hollingsworth
4 Hexa training center Kovács Gergő Kovács Vince Berényi Imre
5 Hexa training center 2 Berki Bence Biriszló Balázs Kardos András
6 Koper JRS 1 JRS 2 JRS 3
7 Koper JRS 4 JRS 5 JRS 6
8 GO ROPES Łukasz Łabędź Mateusz Orzoł Radek Suszek
9 GO ROPES Andrzej Sienkiewicz Michał Skorupski Andrey Dubovik
10 MYROPES Michał Żełubowski Kamil Lorenc Maciej Jusięga
11 Hungary Fire Brigade Égető Szilárd  Kormos László  Balogh András 
12 Recirquel Tamás Vladár Norbert Papp Richárd Nagy
13 Black Ladies Dominika Kuprianowicz Hanna Andrysiak Karolina Nowak
14        
15        
16        
17        
18        
19        
20        
21        
22        
23        
24        
25        
26        
27        
28        
29        
30        


General partners

Partners

Lezecká stěna Kladno
Huťská, 272 01 Kladno
272 01 Kladno

jana@sambar.cz
telefon: +420 730 827 912


Created 2015 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - tvorba videa